Niebanalne ściany

Ma je w domu każdy z nas, jednakże z reguły nie poświęcamy im zbyt wiele uwagi, nie myślimy o nich w kategoriach dekoracji czy też ozdoby, po prostu malujemy je na jakiś (bardzo często biały) kolor i wcale się nimi nie przejmujemy. Mowa tu o ścianach. To chyba najbardziej niedocenione elementy naszych domów i mieszkań, które, odpowiednio potraktowane, mogą całkowicie odmienić charakter każdego wnętrza. Warto poświęcić im odrobinę czasu podczas remontu, a nie skupiać się wyłącznie na tekstyliach, dodatkach i innych elementach wyposażenia wnętrz, które z reguły uznajemy za kluczowe dla każdego pomieszczenia.

 

Kolory w pojedynkę lub w zestawie

 

Mimo że wiele osób nie uznaje na ścianach niczego poza bielą, dobrze jest czasem zaszaleć z kolorami. Możliwości mamy całe mnóstwo: setki gotowych farb plus te, które mogą zostać stworzone na nasze specjalne zamówienie. Możemy pomalować wszystkie ściany w tym samym kolorze lub zaszaleć z jedną ścianą w innej barwie albo też łączyć ze sobą większe ilości kolorów, zarówno współgrających, jak i kontrastowych. Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju efekt chcemy uzyskać.

 

Nowoczesne tapety

 

Jeżeli chodzi o rynek tapet wiele się zmieniło od czasów, kiedy każdy miał je w domu. Dziś w modzie są fototapety gotowe lub te tworzone z własnych zdjęć klientów – nadają one niepowtarzalny charakter każdemu pomieszczeniu, podkreślając jego wyjątkowość. Tradycyjne tapety w nowoczesnej formie to także dobry sposób na ciekawe ściany. Każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

2 komentarze

  1. Nie cierpię tapet, jakoś nie potrafię się do nich przekonać; te z włókna szklanego też na mnie źle działają. Jedynie ewentualnie mogę przełknąć jakieś fototapety, ale to i tak tylko czasami

  2. Kolor kolorem, ale wydaje mi się, że biel i jej pochodne to naprawdę najlepszy i najbardziej uniwersalny kolor dla ścian wnętrza w każdym stylu i ogromnie pole do popisu z dodatkami

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.