Przygotowanie mieszkania do sprzedaży

Sprzedaż mieszkania to zadanie tak samo wymagające jak jego kupno, chyba że i w jednym i w drugim przypadku decydujemy się na pomoc agenta lub agencji nieruchomości. Jeśli zależy nam na tym, by mieszkanie sprzedać szybko i w dobrej cenie, warto pamiętać o tym, że samo wyniesienie naszych rzeczy i zamiecenie podłóg nie wystarczy. Mieszkanie musi zyskać atrakcyjny wygląd, zachęcać do kupna. Pomalowanie ścian w neutralnym kolorze to już absolutna podstawa w dzisiejszych czasach.

 

Profesjonalny lifting

 

Wśród osób sprzedających mieszkanie czy też dom, zwłaszcza wśród tych z dużych miast, coraz popularniejsze staje się korzystanie z usług osób, które zawodowo zajmują się przygotowaniem mieszkania do sprzedaży. Tego rodzaju usługa dostępna jest w wielu różnych opcjach różniących się zakresem prowadzonych działań oraz ceną. Standardowo takie przygotowanie obejmuje niewielki remont, wstawienie wypożyczonych mebli oraz wykonanie atrakcyjnych zdjęć, które zostaną dołączone do oferty.

 

Dobrze wydane pieniądze

 

Warto skorzystać z takiej usługi, ponieważ dzięki profesjonalnemu podejściu fachowców z tej branży nie tylko szybciej sprzedamy nieruchomość, ale i możemy zażądać za nią wyższą cenę, co pewnie każdego ucieszy. Chociaż takie usługi są na naszym rynku czymś raczej nowym (a w niewielkich miejscowościach pewnie mało kto o nich w ogóle słyszał), warto z nich skorzystać, ponieważ dają namacalne rezultaty. Niewielkim nakładem pieniędzy możemy szybko i fachowo zamienić nasze stare mieszkanie w atrakcyjny apartament, który mnóstwo osób będzie chciało kupić.

4 komentarze

  1. Tacy fachowcy podobno kładą spory nacisk na całokształt i żeby zachęcić kupców na kilka chwil przed oglądaniem mieszkania wkładają do piekarnika ciasto drożdżowe, by wspaniały zapach działał na zmysły…<3

  2. Wydaje mi się, że żaden rozsądny człowiek nie wystawia na sprzedaż mieszkania zaraz po wyprowadzce, tylko chociaż te ściany na biało zrobi ale może się mylę

  3. Uważam, że branża jakim jest właśnie home staging to świetny pomysł. Dzięki niej mamy możliwość na zwiększenie szans na sprzedaż danej nieruchomości, a co ważne na realizacje innych celów, które wcześniej sobie ustaliliśmy.

  4. O ile pośrednik czy inny przygotowujący nieruchomość na sprzedaż jest uczciwy to wszystko jest ok. niestety nieraz spotyka się oszustów choć branża nie pozosawia wiele pola do manewru. mimo to można czasem przeczytąc o absurdach, polecam jeden z takich tekstów w temacie: może warto otworzyć oczy szerzej i dokłądnie pilnować umów i obowiazków wszelkiej maści posredników .

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.