Niebanalne ściany

Niebanalne ściany

Ma je w domu każdy z nas, jednakże z reguły nie poświęcamy im zbyt wiele uwagi, nie myślimy o nich w kategoriach dekoracji czy też ozdoby, po prostu malujemy je na jakiś (bardzo często biały) kolor i wcale się nimi nie przejmujemy. Mowa tu o ścianach. To chyba najbardziej niedocenione elementy naszych domów i mieszkań, które, odpowiednio potraktowane, mogą całkowicie odmienić charakter każdego wnętrza. Warto poświęcić im odrobinę czasu podczas remontu, a nie skupiać się wyłącznie na tekstyliach, dodatkach i innych elementach wyposażenia wnętrz, które z reguły uznajemy za kluczowe dla każdego pomieszczenia.

 

Kolory w pojedynkę lub w zestawie

 

Mimo że wiele osób nie uznaje na ścianach niczego poza bielą, dobrze jest czasem zaszaleć z kolorami. Możliwości mamy całe mnóstwo: setki gotowych farb plus te, które mogą zostać stworzone na nasze specjalne zamówienie. Możemy pomalować wszystkie ściany w tym samym kolorze lub zaszaleć z jedną ścianą w innej barwie albo też łączyć ze sobą większe ilości kolorów, zarówno współgrających, jak i kontrastowych. Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju efekt chcemy uzyskać.

 

Nowoczesne tapety

 

Jeżeli chodzi o rynek tapet wiele się zmieniło od czasów, kiedy każdy miał je w domu. Dziś w modzie są fototapety gotowe lub te tworzone z własnych zdjęć klientów – nadają one niepowtarzalny charakter każdemu pomieszczeniu, podkreślając jego wyjątkowość. Tradycyjne tapety w nowoczesnej formie to także dobry sposób na ciekawe ściany. Każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Zakup mieszkania

Zakup mieszkania czy też domu to jedna z poważniejszych inwestycji w życiu każdego z nas, w dodatku taka, którą czynimy raz na kilkanaście albo kilkadziesiąt lat, a czasami nawet raz w życiu. Każdy z nas chce, by jego dom był prawdziwą ostoją, miejscem, które spełniać będzie wszystkie pokładane w nim nadzieje, gdzie będzie nam dobrze. Dlatego do zakupu tego rodzaju nieruchomości trzeba podejść na spokojnie, nie kierować się emocjami, tylko zdrowym rozsądkiem, a przede wszystkim na samym początku bardzo dokładnie i na spokojnie odpowiedzieć sobie na pytanie: czego tak naprawdę chcę?

Aby zakupiony przez nas dom spełniał wszystkie nasze oczekiwania, żeby dobrze się nam w nim żyło, musimy najpierw wiedzieć, czego tak naprawdę od niego oczekujemy: by spełnić marzenia, musimy wiedzieć, jakie one dokładnie są. Przykład? Znajdujemy wspaniałą ofertę mieszkania w pobliżu szkoły. Nie mamy dzieci i nie zamierzamy ich mieć, więc ta lokalizacja nie ma dla nas żadnego znaczenia. Po paru miesiącach jednak okazuje się, że dzieci strasznie hałasują na przerwach, a my pracujemy w domu. Jednakże wcześniej nie ustaliliśmy, że chcemy domu w spokojnej, cichej okolicy. Przy zakupie nie zwróciliśmy na to uwagi, a teraz okazuje się, że takie było właśnie nasze marzenie. Dobrze jest stworzyć sobie listę oczekiwań i razem z nią zwiedzać kolejne nieruchomości, które potencjalnie możemy nabyć. W taki sposób łatwiej nam będzie znaleźć coś idealnego dla nas i oszczędzimy sobie późniejszych rozczarowań.

Sprzedaż mieszkania to zadanie tak samo wymagające jak jego kupno, chyba że i w jednym i w drugim przypadku decydujemy się na pomoc agenta lub agencji nieruchomości. Jeśli zależy nam na tym, by mieszkanie sprzedać szybko i w dobrej cenie, warto pamiętać o tym, że samo wyniesienie naszych rzeczy i zamiecenie podłóg nie wystarczy. Mieszkanie musi zyskać atrakcyjny wygląd, zachęcać do kupna. Pomalowanie ścian w neutralnym kolorze to już absolutna podstawa w dzisiejszych czasach.

Wśród osób sprzedających mieszkanie czy też dom, zwłaszcza wśród tych z dużych miast, coraz popularniejsze staje się korzystanie z usług osób, które zawodowo zajmują się przygotowaniem mieszkania do sprzedaży. Tego rodzaju usługa dostępna jest w wielu różnych opcjach różniących się zakresem prowadzonych działań oraz ceną. Standardowo takie przygotowanie obejmuje niewielki remont, wstawienie wypożyczonych mebli oraz wykonanie atrakcyjnych zdjęć, które zostaną dołączone do oferty.

Warto skorzystać z takiej usługi, ponieważ dzięki profesjonalnemu podejściu fachowców z tej branży nie tylko szybciej sprzedamy nieruchomość, ale i możemy zażądać za nią wyższą cenę, co pewnie każdego ucieszy. Chociaż takie usługi są na naszym rynku czymś raczej nowym (a w niewielkich miejscowościach pewnie mało kto o nich w ogóle słyszał), warto z nich skorzystać, ponieważ dają namacalne rezultaty. Niewielkim nakładem pieniędzy możemy szybko i fachowo zamienić nasze stare mieszkanie w atrakcyjny apartament, który mnóstwo osób będzie chciało kupić.

2 Comments

  1. Nie cierpię tapet, jakoś nie potrafię się do nich przekonać; te z włókna szklanego też na mnie źle działają. Jedynie ewentualnie mogę przełknąć jakieś fototapety, ale to i tak tylko czasami

  2. Kolor kolorem, ale wydaje mi się, że biel i jej pochodne to naprawdę najlepszy i najbardziej uniwersalny kolor dla ścian wnętrza w każdym stylu i ogromnie pole do popisu z dodatkami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *